MENU CLOSE

Karolina Piotrowska – psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka

Swoją pracę zawodową zadedykowałam matkom i ich dzieciom. Od przeszło 10 lat pomagam kobietom od momentu ciąży aż po wyfruwanie pociech z gniazda.

Prywatnie  jestem mamą dwójki chłopców, a ich pojawienie się na świecie wywróciło moje życie do góry nogami.

Zanim zaszłam w ciążę z pierworodnym chciałam rozwijać się naukowo. Ciąża zaskoczyła mnie w czasie stażowania w jednej z bardziej prestiżowych instytucji naukowych zajmujących się neurobiologią i neuropsychologią. Formaldehyd i ciąża to słabe połączenie szybko więc „zostałam przeniesiona do sekcji gimnastycznej” 😉 co właściwie niewiele zmieniało, gdyż i tak szybko musiałam iść na zwolnienie.

Miałam sporo wolnego czasu i wiele ciekawych książek.
Zgłębiałam więc wiedzę o ciąży, porodzie, psychice i rozwoju dziecka, a także psychoterapii. Dzisiaj, dziesięć lat później, właśnie kończę podyplomowe studia z tego zakresu. Prowadzę gabinet. Napisałam 3 książki. Stworzyłam program głębokiej relaksacji na czas ciąży i narodzin. Zainicjowałam akcję #LepszyPoród i wywalczyłam badania przesiewowe w kierunku depresji poporodowej jeszcze na etapie ciąży. Wyprowadziłam się też z Polski. Poznałam życie na emigracji. A przede wszystkim: byłam i jestem mamą.

Kiedy patrzę na tych 10 ostatnich lat widzę jednocześnie sprint i maraton. Radość i zmęczenie. A przede wszystkim: bardzo wiele, zupełnie nieobliczalnych zmian.

Mój nowy projekt #OMatkoŚwięta dedykuję wszystkim matkom. Jesteście niesamowite! Odnajdywanie siebie w roli mamy to proces. Mam nadzieję, że zarówno akcja #OMatkoŚwięta, jak i książka oraz Proces Rozwojowy będą dla was możliwością spojrzenia na siebie z większą łagodnością i czułością.

Każda z nas doświadcza trudnych chwil. Pamiętaj, nie jesteś w nich sama.
Dołącz do mnie na stronie na Facebooku bądź Instagramie.
Przeczytaj książkę. Skorzystaj z Procesu Rozwojowego. Wyjedź ze mną na Camp. Razem tworzymy tutaj przestrzeń przyjazną matkom.

pozdrawiam Cię serdecznie,
Karolina Piotrowska

VIDEO I NAGRANIA z udziałem Karoliny Piotrowskiej

 

Karolina Piotrowska w swoich mediach społecznościowych, podcastach i newsletterach udostępnia za darmo wiele wiedzy psychologicznej oraz porad dla rodziców. Możesz ją znaleźć w sieci pod nickiem MamaSeksuolog.pl bądź na stronach jej projektu dla kobiet w ciąży Cud-Narodzin.pl