MENU CLOSE

Kiedy zostałam mamą doświadczyłam dziwnego stanu: z jednej strony chciałam cały czas opowiadać o moim dziecku, a z drugiej, miałam też czasem ochotę uciec i znowu być sobą.

Jeszcze nie rozumiałam, że ta „stara ja” już nie istnieje. Że rozpoczyna się nowy etap mojej podróży. Czas, w którym jakkolwiek daleko bym nie wyjechała, zawsze będzie ze mną ta część mnie samej, która jest matką.

Do macierzyństwa trzeba dorosnąć. Nasze ciało potrzebuje 9 miesięcy, aby przejść przez proces tworzenia nowego człowieka. Nasz umysł i nasze emocje potrzebują kolejnych lat, aby z tą zmianą się oswoić. Przywyknąć do niej. Nadać jej znaczenie.

Podobnie jak dojrzewanie w okresie nastoletnim nie dzieje się w ciągu jednej nocy, czy nawet jednego roku, tak samo stawanie się matką jest PROCESEM, który wymaga czasu. W tym procesie uczymy się nowego patrzenia na świat i innych ludzi i samą siebie. Intensywność doznawanych emocji jest podobna do tych, w wieku nastoletnim… Często więc matki czują się samotne, sfrustrowane i niezrozumiane. Pozbawione samej siebie i wszelkich sposobów na obronę.

Właśnie dlatego powstał projekt #OMatkoŚwięta! – aby uwspólnić nasze doświadczenia i dać nam narzędzia, nadzieję i uśmiech!

Camp Świetnych Matek to 3 dniowy program, w którym doświadczasz siebie w roli mamy, a jednocześnie masz czas i przestrzeń na odkrycie, że to nadal jesteś Ty. Z Twoimi marzeniami, inspiracjami, planami. Camp to sposób na wejście w macierzyństwo świadome, radosne i akceptujące, co nie oznacza, że zawsze łatwe.

Na Campie spotykamy się ze sobą nawzajem. Słuchamy się. Otulamy.
Dzielimy się naszymi historiami. Odkrywamy swoje ciała. Przyglądamy się sobie w akceptującym Kręgu Matek.

Camp prowadzi Karolina Piotrowska. Doświadczona psycholożka, seksuolożka i psychoterapeutka. Karolina jest również nauczycielką yogi i prowadzi terapię yogą, dzięki czemu w ramach Campu uczestniczki mają możliwość nie tylko zrozumienia tego, co się dzieje, ale też odczucia tych zmian w swoim ciele. Osadzenia się w nich. Pobycia ze sobą w szczerym kontakcie – zarówno emocjonalnym, jak i cielesnym.

Doświadczenie Karoliny w prowadzeniu psychoterapii oraz grup i warsztatów sprawia, że zajęcia programowe są stale dostosowywane do potrzeb konkretnych osób, które biorą udział w warsztatach.

Tematy często poruszane w ramach CAMPu:

  • komunikacja z samą sobą i z dzieckiem
  • akceptacja siebie i dziecka
  • złość, lęk, wstyd – jak je rozumieć, co z nimi robić
  • akceptacja własnego ciała i doświadczanie ciała
  • śmiech, pozytywne rodzicielstwo, śmiechoterapia, rodzicielstwo przez zabawę
  • język zmiany – opracowanie zdrowych zmian w myśleniu

W zależności od potrzeb uczestniczek program może być modyfikowany i na bieżąco dostosowany do tego czego najbardziej potrzebuje dana grupa warsztatowa. Dlatego nie ma dwóch identycznych CAMPów!

Ramowy program CAMPu dla Mam

piątek:


9.00 – 11.00 – przyjazd i zakwaterowanie
11.00 – 13.00 – przywitanie – zawiązanie Kręgu
13.00 – 14.00 – obiad
14.00 – 15.00 – sjesta
15.00 – 18.00 – zajęcia programowe
18.00 – 19.00 – kolacja
20.00 – ognisko lub inna aktywność grupowa

sobota:


6.00 – 7.30 – yoga i relaksacja prowadzona
8.00 – 9.00 – śniadanie
9.00 – 11.30 – zajęcia programowe
11.30 – 13.00 – relaks 
13.00 – 14.00 – obiad
14.00 – 15.00 – sjesta
15.00 – 16.00 – yoga nidra (yoga snu)
16.00 – 18.00 – zajęcia programowe
18.00 – 19.00 – kolacja
20.00 – Krąg Wieczorny

 

niedziela:

6.00 – 7.30 – yoga i relaksacja prowadzona
08.00 – 9.00 – śniadanie
9.00 – 11.30 – zajęcia programowe
11.30 – 13.00 – relaks 
13.00 – 14.00 – obiad
14.00 – 15.00 – pakowanie/wymeldowanie
15.00 – 18.00 – Krąg Zamykający

 

Udział w zajęciach jest dobrowolny – uczestniczki mogą wykorzystać ten czas według swoich potrzeb.

Te z was, które przyjdą na zajęcia będą miały możliwość doświadczenia relaksacji, arte terapii, treningu komunikacji w duchu NVC oraz technik terapii poznawczo-behawioralnej i terapii akceptacji.

Z czym wyjedziesz z CAMPu dla Mam


Cały program CAMPu nastawiony jest stworzenie kręgu i doświadczenie uczucia wspólnoty. Przez trzy dni będziesz więc zanurzona w odczuciu akceptacji, relaksu i radości z bycia.

W aspekcie wiedzowym dowiesz się o tym jak pracować ze swoimi myślami, co zrobić żeby sobie odpuścić i jak się komunikować ze sobą oraz innymi.

Wracając do domu zabierzesz ze sobą odczucie relaksu, konkretne praktyki yogiczne do dalszego stosowania w domu, wiedzę, przetrenowane nowe umiejętności reagowania rozluźnieniem i rozbawieniem, poczucie tego, że nie jesteś w tej podróży sama.

CAMP może być zwięczeniem, utrwaleniem albo wprowadzeniem w Proces Rozwojowy dla Mam, który jest 6 miesięcznym terapeutycznym szkoleniem online, w którym wspólnie poszukujemy zadowolenia i spokoju w życiu oraz macierzyństwie. 

Każdy CAMP jest inny i wyjątkowy bo zajęcia dostosowywane są do potrzeb, wiedzy i możliwości uczestniczek. 

Ile kosztuje wyjazd na CAMP dla Mam


Inwestycja w spokój


CAMP odbywa się w przytulnych miejscach w różnych okolicach Polski dlatego też cena będzie się różnić w różnych edycjach – w zależności od miejsca zakwaterowania. 


Informacji o najbliższych edycjach i lokalizacjach szukaj poniżej oraz na FB i Insta.

Zwykle zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym – 2 noclegi – pełne wegetariańskie wyżywienie – udział w zajęciach programowych wynoszą około 1300 – 1500zł

Terminy CAMPu Świetnych Mam: 

  • zamknięty CAMP dla osób po PRMie lub ASMie: 9 – 11 wrzesień 2022 
  • otwarty CAMP dla osób, które nie brały udziału w procesach prowadzonych przez Karolinę Piotrowską: 23 – 25 wrzesień 2022 

Ze względu na komfort uczestniczek ilość miejsc jest ograniczona. Każda grupa warsztatowa może mieć maksymalnie 15 członków.

Chcesz zarezerwować miejsce?
Masz pytania o CAMP?

Napisz do nas na adres bok( at )karolinapiotrowska.com